Zadbaj o komfort już na starcie

Jaką armaturę wybrać?

Jeżeli zdecydowaliście się już na któryś z domów pod Poznaniem – albo na mieszkanie z ogródkiem pod Poznaniem – i finalizujecie zawarcie umowy z Gephouse Development, czas najwyższy na podjęcie ważnych decyzji dotyczących podstawowego wyposażenia waszego przyszłego lokum.

Chodzi na przykład o białą armaturę w łazience. Nasze domy – w Dąbrówce, Dopiewcu, Kaźmierzu Radzynach itd. – mają albo jedno, albo dwa pomieszczenia przeznaczone na łazienkę i toaletę. Od ich wielkości i układu zależy w dużej mierze projekt ich aranżacji. Warto jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji raz jeszcze rozważyć choćby, czy zdecydować się na wannę, czy na kabinę prysznicową, jeśli się w naszym lokalu nie zmieszczą one obie jednocześnie.

Prysznic to zdecydowanie ekonomiczniejsze rozwiązanie, bo stosując go zużywa się mniej wody. Wanna z kolej stwarza możliwość spokojnej toalety połączonej z zabawą w wodzie małych dzieci, relaksu w pianie, a także np. wyprania ręcznie wełnianych swetrów czy dywaników. Trudno jednak do niej wejść osobom starszym, z ograniczeniami ruchowymi. Wybór zatem nie jest łatwy. Rozwiązaniem pośrednim może być wanna z rozkładanym parawanem, umożliwiające wzięcie szybkiego prysznica, a jednocześnie długą relaksującą kąpiel.

Do tego, na co się decydujecie, warto dopasować wielkość umywalki. Przy zainstalowanej wannie umywalka może pełnić mniej funkcji i mieć mniejsze rozmiary, tak by jedynie można było umyć nad nią zęby i poprawić makijaż lub ogolić się. Gdy jednak decydujecie się na kabinę prysznicową, przyda się nieco większa umywalka, w której np. zdołacie coś wyprać albo wyszorować. W jednym i drugim przypadku warto pamiętać o zachowaniu odległości między odpływem w umywalce a wylewką kranu – zbyt mała będzie niekomfortowa zarówno podczas mycia twarzy, jak i np. płukania ściereczek.

Na rynku jest olbrzymi wybór zarówno wanien, jak i kabin prysznicowych i umywalek oraz kranów, uchwytów na słuchawkę prysznica itd. Do swoich domów i mieszkań z ogródkiem pod Poznaniem wybierajcie nie tylko te estetyczne, ale i funkcjonalne. A to znaczy m.in. łatwe w utrzymaniu. Twardość wody na osiedlu Dąbrówka w Palędziu czy w naszych innych domach blisko Poznania – w Dopiewcu, Kaźmierzu Radzynach itd. – jest różna, nie można wykluczyć, że na ścianach kabiny czy wylewkach odkładać się będzie kamień. Dlatego spytajcie o to, jakimi preparatami i jak często będziecie musieli czyścić oferowane przedmioty, by zachowały swój estetyczny wygląd.

Nie mniej ważną kwestią jest wybór zlewozmywaka do kuchni. Obecnie na rynku królują zlewozmywaki jednokomorowe, co ma związek z coraz częstszym montowaniem zmywarek do naczyń. Dwie komory, nierzadko o różnej wielkości i kształcie, zapewniają jednak większy komfort użytkowania. Decyzja, co wybrać, zależy od indywidualnych preferencji oraz od ilości miejsca w kuchni. Ale i w tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, czy dany zlew łatwo da się utrzymać w czystości. Bo przecież chodzi o to, byście mogli przez długie lata cieszyć się urodą i komfortem waszych nowych domów czy mieszkań (z ogródkiem) i bliskością poznańskich atrakcji.